Статията в „Уолстрийт джърнъл“ е поръчкова, каза лидерът на ДПС-НН
Лидерът на „ДПС – Ново начало“ Делян Пеевски е против забрана президентът да си прави партия след края на мандата му. Тази идея лансира сутринта лидерът на СДС Румен Христов, като той предложи да се въведе „период на охлаждане“ – година и половина-две след края на президентския мандат, в който вече бившият държавен глава да няма право да си прави политически проект.
„Твърдо ще бъда против това. Румен да излиза, да си прави партията с Копринката, Узунов, с всички търгаши и всички пари, които заграби през последните пет години. Искам го на терена. Ще бъда против да не си направи партията“, каза Пеевски.
Лидерът на „ДПС – Ново начало“ коментира твърденията на „Уолстрийт джърнъл“, че Борисов е говорил с Тръмп-младши за „облекчаване на санкциите по глобалния закон „Магнитски” за негови близки съюзници”.
„Питайте тези, които са поръчали статията – от ПП-ДБ и кореспондентите на разни медии. Убеден съм, че е поръчкова”, каза той.
Относно становището на ВКС, според което Борислав Сарафов не е и.ф. главен прокурор от 21 юли насам и няма право да иска възобновяване на дела, Пеевски заяви: „Дали е редовно изпълняващ длъжността, решават ВСС и Прокурорската колегия, не ние тук“.
По темата с държавната верига „Магазин за хората“ лидерът на „ДПС – Ново начало“ увери, че всичко, което зависи от парламента, е направено и сега очаква необходимите действия от земеделския министър Георги Тахов.





















