Писмото с „Мечо Пух“ до Гешев е писано от следователя Петьо Петров, твърди бившата му жена Любена

0
395
Любена Петрова не дойде в прокуратурата, защото била болна. Снимка: архив

Изразите в писмото до Иван Гешев са изрази, които Петров употребяваше по пет-шест пъти на ден. Няма вариант това писмо да е писано от друг човек, казва тя

Любена Петрова, бившата съпруга на следователя Петьо Петров, твърди, че е разпознала почерка на бившия си съпруг в писмото заплаха до главния прокурор Иван Гешев.

„Изразите в писмото до Иван Гешев са изрази, които Петров употребяваше по пет-шест пъти на ден. Няма вариант това писмо да е писано от друг човек“, категорична е Любена Петрова в интервю пред „Антикорупционния фонд“.

Ето какво пишеше във въпросното писмо до Гешев:

„Здравей,

както е казал Мечо Пух, „понякога седя и си мисля, а понякога само си седя“.

Е, днеска седя и си мисля:

Всяка приказка си има край и краят на тази приказка дойде. Настрои всички срещу себе си, остана сам на върха на гола скала. А духа вятър.

Направи невъобразима глупост с този „взрив“.

Обърна се срещу нас. А това не е донесло на никой нищо добро, още повече, че никога не сме ти поискали нищо – дори и лукче.

Но ти казвам: Никой няма намерение да предприема каквото и да е било срещу теб.

Затова те моля: Иди си с мир до десет часът сутринта в понеделник, за да не натисна един „Enter“. Животът продължава и ще имаш своята зона на комфорт.

Оставам с добри чувства към теб и семейството ти.

А пък някой ден може и ти да почерпиш пура и уиски.

Don’t worry be happy !“

Писмото до Гешев Снимка: Архив

Петрова разказва също как бившият й мъж имал компромати – „архив с доказателства“ срещу магистрати и как е помагал за кариерното израстване на прокурори.

Тя разкрива, че случилото се срещу главния прокурор Иван Гешев е една от причините да реши да говори сега.

„Последните месеци се случиха много страшни неща в тази държава и в някои от тях виждам почерка на моя съпруг“, разкрива в интервю за Антикорупционния фонд Любена Петрова. В него тя говори за корупция в съдебната система.

„Много зависи от случая, сумите – не са били като за кафе и цигари. Но не само пари – апартаменти, коли, кой от каквото имал нужда. Те все са бедни и все под наем живеят. Някои минаваха само с обещания за кариерно израстване“, казва Петрова.