Как така другите държави могат да управляват петролните компании, само в България не можело, каза председателят на ПГ на БСП-ОЛ
Името на особения управител на Лукойл ще бъде съобщено веднага, след като стане ясно дали президентът ще наложи вето върху законовите промени и след като то бъде преодоляно, каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по-рано днес.
Според председателя на ПГ на БСП Драгомир Стойнев става дума не за едно, а за няколко имена за поста особен управител на рафинерията
„Не е само едно име, а няколко. Нещо много важно и към опозицията – ПП-ДБ, защото изведнъж държавата е била много лошо стопанин и по никакъв начин петролната компания не е трябвало да попада в ръцете на държавата, но в света всичките най-големи, най-печеливши петролни компании са държавни. Как така другите държави могат да управляват петролните компании, обаче само в България не можело. Според БСП-Обединена левица може“.
Съпредседателят на ДБ Ивайло Мирчев заяви:
„Това, което чухме днес от управляващите в пленарната зала, е, че са изпратили в САЩ едно писмо в бутилка и чакат Нептун, разбирайте Тръмп, евентуално да им отговори. Не видяхме, не чухме за никакъв план. Нямаше отговор на нашите притеснения по отношение на цените, защото това е най-важното за българските граждани. Какво става на 21 ноември, нямаше отговор на нашия призив от вчера всички резерви под формата на горива, които са в чужбина, бързо да бъдат върнати в България“.




















