Темите са финансовата политика и екологията
Два нови вота на недоверие на правителството на Росен Желязков готвят „Възраждане“ и „Величие“. Първите ще уточняват темата, но вероятно ще е за финансовата политика на кабинета, а вторите – за несправяне с проблема с околната среда.
Ивелин Михайлов обясни, че у нас има около 6000 сметища, партията му има и доказателства за големи индустриални замърсявания. „Това са доказани нарушения за милиарди. Затова имаме доказателствен материал, описано е кое къде се намира, има сигнали“, обясни той.
„Възраждане“ са изпратили покани до групите на МЕЧ и „Величие“ за среща в парламента утре, на която да поискат подкрепата им и да уточнят каква точно да е темата на вота. По-рано днес Цончо Ганев от „Възраждане“ обясни, че Алиансът за права и свободи са обещали да подпишат мотивите, но няма да участват в утрешните срещи.
Правителството вече преодоля два вота на недоверие и то в рамките на първите си сто дни. Те бяха за провал във външната политика и за корупция.





















