Чистката в МВР продължава: Човекът на Радев в Смолян – Сабрутев, си назначи кумеца за шеф на ОДМВР

0
229
Стефан Сабрутев. СНИМКА: МАРИЦА

Познахме – Рашков и Копринката кадруват в МВР, вътрешният министър е фигурант

Чистката в МВР продължава с пълна сила. Както Breaking.bg единствен съобщи, вчера вътрешният министър Емил Дечев освободи от постовете им петима директори на ОДМВР-София област, Бургас, Благоевград, Кюстендил и Перник.

Късно вечерта обаче е сменен и директорът на ОДМВР-Смолян Цветан Цанков. На негово място е назначен..Костадин Пачеджиев. Пачеджиев е кумец на човека на Румен Радев в Смолянско, бившият областен управител от 2021 година Стефан Сабрутев.

При управлението на служебния кабинет на Стефан Янев Сабрутев успя да пробута кумеца си Пачеджиев само за зам.-директор на ОДМВР-Смолян, но сега явно е по-силен и го е направил директор, коментираха запознати.

Сабрутев, да не се бърка с Венко Умното със същата фамилия, нямат нищо общо, е довеверено лице на Николай Копринков-Копринката. Управлението му като областен управител беше, меко казано, скандално.

За управител на базата на Министерски съвет в Пампорово, сладка и доходна държавна служба, Сабрутев урежда Евгений Атанасов, съпруг на….пиарката на областната управа. Тоест на Сабрутев. Атанасов е стар, проверен, другар и кадър на БСП. Бил е в екипа на кметицата от БСП Дора Янкова.

Но това не е всичко. Сабрутев успява да изчегърта ръководството на Южноцентрално държавно предприятие, това са горските, защото било от ГЕРБ.

Веднага след това областният управител на Смолян урежда в УС на Южноцентралното държавно предприятие…счетоводителката на фирмата си Николина Чолакова. Назначението на този ценен кадър се забави доста заради отказ от вписване на новото ръководство на държавното предприятие в Търговския регистър.

Явно вътрешният министър Дечев е пълен фигурант и отстранява директори по списък, спуснат му от Бойко Рашков, чрез зам.-министъра Милтенов и Копринката. Иначе няма обяснение за поголовната чистка с министър, който няма нищо общо със системата на МВР и не познава хората в нея. Досегашният директор на ОДМВР Цанков е пред пенсиониране, остават му два месеца до това.

Както писахме днес се очаква нова вълна отстранявания на директори на ОДВР. Ще бъдат махнати още 11 директори, после, по плана на Атанас Атанасов-Гнома и Ивайло Мирчев-Телото, ще бъдат отстранени началници на РПУ-та.