Той е политолог и бивш кандидат за депутат от листите на ПП-ДБ
Още един политик напусна редиците на „Продължаваме промяната“. Емил Соколов, политолог и бивш кандидат за депутат от листите на ПП-ДБ, обяви в пост във фейсбук, че е подал заявление за прекратяване на членството в партията.
„За момента ще се въздържа от коментари. Успех на читавите хора там, ще им е нужен“, написа Соколов.
Соколов, родом от Бургас и с образование от Обединеното кралство, е доктор по история и преподавател, известен с политическите си анализи. В допълнение той развива бизнес в сферата на дигиталния маркетинг и реклама.
Решението му идва на фона на трусовете в партията, които започнаха, след като в понеделник районните кметове на „Младост“ и „Люлин“ и двама общински съветници обявиха, че напускат партията заради натиск за манипулиране на обществени поръчки.
Вчера съпредседателят на партията Кирил Петков подаде оставка, поемайки отговорност за грешки в подбора на хора в София.
В сряда вечерта обяви, че напуска партията, чрез пост във фейсбук и Георги Клисурски, бивш зам.-министър на финансите. Той беше лаконичен в изказването си, като написа само: „Напускам ПП. Разочарован и омерзен. Ще отговарям само на лично.“
Клисурски беше зам.-министър на финансите в кабинета „Денков“ и съветник на вицепремиера по европейските фондове и министър на финансите Асен Василев по време на кабинета „Петков“.
Днес също във фейсбук преподавателят по конституционно право Стоил Моллов заяви, че прекратява членството си в партията. Той призова за още оставки в ръководството на ПП.




















