Изтекла в началото на годината
Депутатката Павела Митова обясни, че забраната е изтекла в началото на годината.
За рестрикцията към МВнР са подадени следните мотиви:
„Стоил наруши кодекса за поведение, който в съответствие с разпоредбите на кодекса за поведение изисква от наблюдателите „да се държат безупречно, да проявяват здрав разум и да спазват най-високо ниво на лична дискретност“.
„Като цяло това е изключително тежко наказание, което не се налага случайно или за леко провинение. И тук идват следните въпроси към служебния премиер Гюров: Как да разчитаме на честни избори от човек, който според ЕК няма морални качества? Как Премиерът ще организира избори, с човек, на който дори и Брюксел няма доверие? Какво се е случило, че да се стигне до такова тежко наказание? Гюров знае ли за това и въобще познава ли хората, които предлага?“, пита Митова.
Тя допълва, че още днес ще поиска от новия външен министър да поиска от Кая Калас цялата информация по случая и да я предостави на Народното събрание.
„От реакцията ѝ ще стане ясно дали това е правителство на замитането или на някаква отчетност. Да не говорим, че за първи път имаме вицепремиер, който е бил в черен списък в Брюксел. Това е ново дъно“, завършва публикацията си народната представителка.





















