Борисов: Животът е колело, ще дойде време да ходят пред техните къщи

0
66
Бойко Борисов

Лидерът на ГЕРБ се надява още във вторник да внесат новия бюджет в парламента

Животът е такъв, колело, ще дойде време да ходят пред техните къщи. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Снощи поддръжници на „Величие“ се събраха пред дома на Борисов в Банкя. Протестиращите оставиха картина пред вратата като част от гражданска акция, която по думите им изобразява „партия Мафия“, една червена роза и бял плик докато скандираха „Тръгнете си с мир“.

„Не знам защо отиват в Банкя, а не отиват пред Радостин Василев, който пусна сигналите, че са пирамида. За всяко нещо, който има някакви неудачи, идват. Изнасям три деца по комшиите. Те, комшиите, се възмущават вече. Но виждам, че другите партии си мълчат. Животът е такъв, колело, ще дойде време да ходят пред техните къщи. Не аз, други, защото аз съм потърпевш и знам колко е лошо. Но тази мода ще им се върне от живота. Пак повтарям – не от мен. Да не напишете „Борисов ги плаши“, каза Борисов.

„Със замразените руски активи не трябва да наливаме вода в мелницата на военнолюбците, за да се дават за оръжие и за война. Убеден съм, че щом така здраво се е заел с този проблем, накрая президентът Доналд Тръмп ще има успех и ще има мир. Тези активи трябва да се дадат за иновации, растеж, да стигнем Китай и САЩ, защото Европа е далеч от нивата, на които са тези държави. Моето мнение като председател на ГЕРБ пред ЕНП е мир. Трябва да постигнем мир. После има време за допълнителни преговори, които да защитят територията и самочувствието на Украйна, промяна няма. Това е първият много ярък пример – да се работи за възстановяване на Украйна, за иновации“, каза Борисов.

Днес ПП-ДБ трябва да внесат вот на недоверие срещу правителството заради провал в икономическата политика. Борисов обясни, че всяка партия има това право, но припомни предоговарянето на плана за възстановяване и влизането на европейските пари, че предстои строеж на два завода на „Райнметал“, като първата копка трябва да е февруари. Оттам вчера са изпратили подробен проект как ще изглеждат заводите.

„Днес ще направя един тест да видим дали работим заедно. Събрахме подписи, внасяме ги до 30-40 минути, първи съм се подписал да закрием комисията „Сорос“, разказа Борисов. Комисията беше създадена след дълго настояване на ДПС. Във вторник трябваше да е първото ѝ заседание, но управляващите не се явиха.

„Като обикновен депутат съм помолил Теменужка Петкова за всички тези искания на бизнеса и синдикатите да бъдат махнати, включително обвързването на заплатите“, обясни Борисов за бюджета.

„Ако днес тристранката се разбере и в понеделник се направи официална, минат бордовете на НОИ, процедурите и, ако всичко бъде наред и вторник бъде вкаран бюджет в парламента по най-бързия начин следващата седмица трябва да се гледа бюджетът“, каза Борисов. Целта на правителството е до Нова година да успеят да приемат бюджета за 2026 г., има и готовност да работят извънредно./24 часа