В сряда или четвъртък ще има поканен за служебен министър-председател, твърди депутатката
„Нека да дадем поне 100 часа на Крум Зарков, тъй като 100 дни няма“, призова депутатът от БСП-Обединена левица и бивш председател на 51-ото Народно събрание Наталия Киселова.
Според нея предсрочните парламентарни избори ще бъдат изпитание за БСП, тъй като времето за експерименти приключи.
Наталия Киселова заяви още, че е много вероятно президентът Илияна Йотова да наложи вето на промените в Изборния кодекс.
„Ако има вето, това ще бъде разгледано в групата на БСП и отново ще обсъдим как да гласуваме. Промяната в правилата не бе най-добрият ход“, отбеляза Киселова.
Депутатът обясни, че президентът Илияна Йотова е ограничена кого да избере за служебен кабинет и критиките биха били сериозни, ако насрочи избори на католическия или православен Великден.
В сряда или четвъртък ще има поканен за служебен министър-председател, който да представи състав на Министерския съвет, очаква Киселова.
Според нея няма да има повече консултации преди съставянето на служебния кабинет.
„МЕЧ и АСП ще бъдат по-скоро в подкрепа на Андрей Гюров, докато „Величие“ биха се противопоставили на Димитър Главчев за служебен министър-председател“, посочи Наталия Киселова.
По думите й предварителните разговори с потенциалните служебни премиери е засегнала кръга от лица, които не би подкрепила като служебни министри.
„Личността на служебния министър-председател може да стане ясна още в средата на седмицата, а указът за назначаването му се очаква около 18 или 19 февруари“, прогнозира Киселова.
За нея е важно, че президентът е поставила две рамки – едната относно подготовката на изборите, а другата е свързана с бюджета на държавата.





















