Петър Антиев е новият директор на жандармерията

0
47
Петър Антиев

Досега той бе зам.-шеф на дирекцията

Главен комисар Петър Антиев поема ръководството на главната дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“. Вчера вътрешният министър Емил Дечев освободи предшественика му Николай Николов.

Двете основни звена – дирекциите „Жандармерия“ и СОБТ поемат старши комисарите Георги Алексиев и Драгомир Таков.

Гл. комисар Антиев бе досегашен зам.-директор на ГДЖСОБТ. През 2012 г. той е заместник-началник на Специализирано полицейско управление – София към Дирекция „Специализирани полицейски сили“ при ГД „Национална полиция“, след това е началник на отдел „Организация на охранителната дейност“ в дирекция „Жандармерия“ при ГД „Национална полиция“.

От 2017 г. той е зам.-директор на Дирекция „Жандармерия“, докато тя е в състава на ГДНП, а след преструктурирането и отделянето й в самостоятелна структура е зам.-директор на ГДЖСОБТ.