МРРБ обяви новите, по-високи цени на винетките, влизат в сила от 1 август

0
37
Снимка: архив

С над 11 евро се увеличава и глобата при шофиране без винетка

Министерството на регионалното развитие публикува за обществено обсъждане новите цени на винетните такси за преминаване по републиканската пътна мрежа.

Поскъпването с 30% на електронните винетки бе обявено от финансовия министър Гълъб Донев при представянето на проектобюджета за 2026 г. вчера.

МРРБ обяви, че годишната винетка ще скочи от сегашните 49.60 евро на 64.50 евро. Седмичната ще стане 10 евро при сегашни 7.67, а месечната – нараства от 15.34 на 19.90 евро.

Еднодневната винетка става 5,30 евро, а уикенд винетката – 6,60 евро. С 30% скача и глобата при шофиране без винетка – става 46.50 евро(сега е 35,79), ако се плати в срок от 14 дни.

Новите цени влизат в сила от 1 август.