Задържаният е с 12 влезли в сила присъди и действа при условията на опасен рецидив, посочват от прокуратурата
Четири обвинения ще бъдат повдигнати на пастрока на Наталия, съобщи говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров.
Асен Симеонов ще отговаря пред Темида за отвличане в условията на опасен рецидив, за противозаконно лишаване от свобода на малолетно лице, за противозаконно нарушаване неприкосновеност на жилището на майката на Наталия и за нанасяне на телесна повреда на жената – Тодорка Петрова.
„Обвиненията са съгласувани с наблюдаващия прокурор. Най-тежкото от тях е за отвличане. Ако бъде доказано в съда, за него се предвижда затвор от 10 до 20 години или доживотен затвор, както и конфискация на част или на цялото имущество на обвиняемия“, обясни Лазаров.
Задържаният е с 12 влезли в сила присъди и действа при условията на опасен рецидив, тъй като последното му наказание за кражба е изтърпяно през октомври 2021 г., т.е. не е изтекъл петгодишният срок, който би изключил възможността да бъде повдигнато обвинение за опасен рецидив. „Той е осъждан за кражби и насилствени престъпления, включително грабежи и причиняване на телесни повреди“, уточни Лазаров. Обвиняемият в момента е задържан за 72 часа и ще се иска постоянен арест“, заяви той.
По думите му състоянието на детето тепърва ще се оценява, но няма да бъде коментирано пред медиите.
Издирваната в продължение на 24 дни 11-годишна Наталия беше намерена през изминалата нощ.
Момичето и бившият партньор на майка му са открити пред хранителния магазин в шуменското село Овчарово след денонощни секретни постове. Детето било изплашено, но споделило, че се чувства добре. В акцията са участвали полицаи от Шумен и от Варна.
Асен Симеонов вече е в Районно управление на полицията във Варна. „Не съм отвличал Наталия“, заяви той при конвоирането си.
От МВР заявиха, че мъжът е установен и задържан минути след полунощ, в опит да проникне в търговски обект. „Около 00.10 ч. забелязахме лице, преминаващо по улицата. Веднага предприехме действия по задържане. Мъжът беше изненадан, не очакваше точно там да види представител на МВР и без проблеми, без никакви спънки беше задържан. Спазваше указанията ни, не предприе други действия. Питахме къде е Наталия и той заяви, че е близо до нас, но няма да дойде, ако той не ѝ каже“, каза директорът на ОДМВР-Шумен старши комисар Георги Гендов.
Симеонов успявал да се укрива близо месец благодарение на това, че познавал района изключително добре. Разказал, че се е придвижвал основно край железопътната линия между Варна и София, а през деня се укривал в слънчогледови ниви, царевични масиви и гъста растителност.





















