
На работна среща в комисията е бил обсъден вариант за актуализиране на нормативната уредба и общите правила на мобилните оператори
Телекомите да уведомяват своевременно абонатите при проблеми с мрежата. За това са се договорили председателят на КРС Иван Димитров и мобилните оператори, пише „24 часа“.
На работната среща е бил обсъден вариант за актуализиране на нормативната уредба и общите правила на мобилните оператори. На нея са присъствали освен Иван Димитров и шефовете на „А1 България“ Александър Димитров и на „Виваком“ Николай Андреев, както и Спас Велинов – главен технически директор на „Йеттел България“ ЕАД.
Повод за срещата са били инцидентите от последните дни, при които бяха прекъснати услугите на „Виваком“ и А1.