Машината засече пред Йотова

0
108
Машината засече пред Йотова.

Имаше малък проблем, защото хартията вътре беше заяла, но всичко стана за секунди, обясни тя

Гласуването с машина не мина безпроблемно за президента Йотава. За кратко хартията в машината беше заседната и се наложи един от членовете на СИК да се намеси. Той отключи машината и намести хартията, след което държавният глава упражни правото си вот, като подерта, че откакто има машини, винаги е гласувала с тях.

Трябва да изплуваме от тази криза заедно, заяви след като гласува президентът Илияна Йотова. Тя посочи, че очаква бърз избор на председател на Народното събрание и бързо конструиране на правителство. Илияна Йотова упражни правото си на вот в Софийската професионална гимназия по електроника.

Йотова обеща да не бави връчването на мандатите.

„Дадох моя глас, за да има скоро работещо НС, да не сме свидетели на пазарлъци и бавене, да има бързо и силно правителство, защото проблемите не чакат. Имаме да решаваме много неща за вътрешната политика, бюджет, цели системи боксуват. Гласувах и за икономическо развитие, но и грижа за най-слабите“, допълни Йотова.

Президентът Илияна Йотова гласува с машина. Упражняването на нейния вот се позабави, заради проблем с хартията в машината.

„Имаше малък проблем, защото хартията вътре беше заяла, но всичко стана за секунди. Винаги имам доверие в машинния вот, откакто сме ги въвели, избирам тях“, коментира президентът.