Откарани са в „Пирогов“
Две деца пострадаха при инцидент с тротинетка в столичния квартал „Бояна“. По първоначална информация превозното средство е самокатастрофирало, съобщават от СДВР.
Произшествието станало на велоалея. Сигналът е подаден в 13.51 ч. Две линейки веднага са изпратени към местопроизшествието, съобщиха за NOVA от Спешна помощ.
Вследствие на инцидента 12-годишно момче е с контузии на главата, на двете ръце и крака, както и с хематом. Момче на 14 години пък е получило комоцио, контузия на главата и хематоми. Има съмнения за фрактури и на двете му ръце.
Децата са откарани за лечение в „Пирогов“.
В нарушение на правилата двете момчета се качили на една тротинетка, но без каски. Движили се по ул. „Даскал Стоян Попандреев” в посока Околовръстното шосе. Вероятно се прибирали от близкото училище. И двете живеят в кв. „Бояна”.






















